Czy warto pozwalać dziecku grać na konsoli 0

Gry video stały się częścią naszego życia, popularnym hobby, pasją, sposobem na zarabianie pieniędzy czy medium, za pośrednictwem którego można krzewić wiedzę i kulturę cywilizacyjną czy językową.

Spór czy dyskusja na temat tego, czy warto by dziecko miało styczność z grami od najmłodszych lat jest niemal tak stara jak sama branża gier i zawsze będzie wzbudzać rozmaite kontrowersje wśród samych zainteresowanych, zarówno dzieci jak i rodziców. Niestety większość osób opowiadających się za ograniczeniem dostępu dzieci do gier na konsole często sprawia wrażenie jak by same zapomniały jak to jest być dzieckiem i jak wiele informacji w młodym wieku człowiek może przyswoić oraz odpowiednio przefiltrować na swoje potrzeby.

Obecnie gry dla dzieci, niezależnie na jaką popularną platformę konsolową od PlayStation, Xboxa czy Nintendo za sprawą swojej złożoności i zmyślnie prowadzonej narracji mogą pomóc dziecku się rozwijać i wzbudzać w nim ciekawość świata nie tylko tego wirtualnego ale i rzeczywistego, w którym żyją. Oczywiście są gry, których jedynym zadaniem jest dostarczenie dziecku czystej rozrywki, zabawić je i opowiedzieć ciekawą historię, którą po kilku dniach zapomni. Są jednak produkcje, które poza walorami estetycznymi przekazują także informacje mające na celu wnieść w życie młodego człowieka coś więcej, kreując historię, która będzie stopniowo odkrywała przed nim nowe możliwości, uczyć i rozwijać.

Nawet najbardziej niepozorne produkcje jak chociażby Minecraft, który swoją niebywałą popularność zdobył dopiero po kilku latach, otwiera przed młodymi graczami (i nie tylko) cały szereg możliwości. Minecraft, który dostępny jest zarówno na PlayStation jak i Xboxa oraz Nintendo Wii oddaje w ręce gracza narzędzia, które on sam może wykorzystać tak jak tylko mu się to spodoba. Może budować niesamowite budynki, skupić się na zbieraniu surowców, obronie swojego terytorium przed pojawiającymi się w nocy zombiakami i pająkami czy przemierzać niekończący się, dynamicznie generowany świat na lądzie, pod ziemią czy na wodzie.

Xbox One MinecraftPS4 LittleBigPlanet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobnie do kwestii wirtualnej rozrywki podchodzą gry z serii LittleBigPlanet dostępnych na PS3 i PS4. Wcielamy się w nich w Sackboya – kukiełkę, która musi pokonywać najeżone zagadkami i pułapkami plansze. Jednak gra oferuje swoim graczom o wiele więcej dzięki sprytnemu edytorowi poziomów, w którym każdy gracz może stworzyć swój świat i udostępnić go innym, stawiając tym samym wyzwanie ich sprawności i zmyślności w poruszaniu się po planszy.

Inną kwestia przemawiającą za udostępnieniem gier dzieciakom jest możliwość wcielenia się w nich w swoje ulubione postaci z filmów czy kreskówek. Oglądając przygody Chudego czy Buzza Astrala z Toy Story lub Harrego Pottera w kinie czy na ekranie telewizora możemy jedynie biernie śledzić fabułę i zdarzenia zaplanowane w scenariuszu filmu. Przesiadając się na PlayStation 3 możemy sami wcielić się w jedną z wymienionych postaci i odkrywać przed sobą przygodę, zagadki i zadania przemyślane zarówno przez scenarzystów jak i deweloperów gier.

Lego Batman Xbox360Lego Harry Potter PS4

 

Gry na konsole dla dzieci z roku na rok stają się coraz bardziej rozbudowane i przemyślane, oferując najmłodszym graczom oraz ich rodzinom możliwość wspólnej rozrywki czy odwiedzenie przeróżnych światów i bohaterów ze świata pop-kultury. W tej drugiej kwestii niezastąpione są gry z serii Lego, które pozwolą nam odgrywać role swoich ulubionych bohaterów z takich klasyków kina jak Star Wars, Jurassic World, Indiana Jones, Hobbit, Władca Pierścieni, Batman i wielu innych. Wszystkie gry z serii Lego na konsole cechuje świetne poczucie humoru i nieszablonowe podejście do prowadzenia narracji i przygód w wybranym przez nas uniwersum, dlatego są one popularne zarówno pośród młodych jak i nieco starszych już graczy.

Lego Władca Pierścieni PS4Lego Star Wars Xbox One

 

Wiele gier oferuje również możliwość kooperacji i wspólnego przezywania przygód ze swoim rodzeństwem czy rodzicami co doskonale wpływa na zacieśnienie kręgów rodzinnych, uczy współpracy, podejmowania decyzji i cierpliwości.

Potęga rynku gier na konsole i gier dla dzieci stale się rozwija, oferując graczom w różnym wieku, różne formy wirtualnej rozrywki, które stanowią doskonałe uzupełnienie ich wiedzy i rozwoju w różnych dziedzinach życia.

 

W ofercie sklepu PowerPlay znajdziecie różnorodną ofertę gier na konsole dla dzieci zarówno nowe jak i używane. Zapraszamy do naszych działów:

Gry dla dzieci PS3

Gry dla dzieci PS4

Gry dla dzieci Xbox 360

Gry dla dzieci Xbox One

Komentarze do wpisu (0)

2015 © powerplay.com.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone  Mapa Strony
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium