Dlaczego warto kupować gry używane? 0

Temat gier używanych zawsze wzbudza niemałe kontrowersje i zdania są tutaj podzielone, zarówno wśród graczy jak i samych deweloperów. Jedne studia nie mają z tym najmniejszego problemu i cieszą się, że więcej osób może zagrać w ich dzieło, inne – najczęściej duże firmy wręcz odwrotnie, chciałyby żeby każdy kto chce w zagrać w ich grę kupił jej nową, nierozpakowaną jeszcze kopię.

A jakie jest zdanie samych zainteresowanych? Zapytaliśmy naszych klientów i znajomych graczy - oto czego się dowiedzieliśmy.

 

Rynek gier używanych to dla wielu osób jedyne źródło i możliwość zagrania w wszystkie upragnione gry. Zwłaszcza w przypadku konsol nowej generacji PS4 i Xbox One, gdzie najnowsze tytuły mogą osiągać zawrotne wręcz kwoty sięgające 260zł za wersje podstawowe i 500zł za edycje kolekcjonerskie. Wiele osób zwyczajnie nie stać na takie zakupy, a że dobrych i zachęcających gier stale przybywa, wolą one wybrać gry używane, które naturalnie będą o wiele tańsze.

Gry używane nie różnią się niczym od nowych. Jedyną różnicą jest przeważnie ściągnięta folia zabezpieczająca i czasem wykorzystany kod na kosmetyczny DLC. Zwłaszcza w PowerPlay przykładamy dużą uwagę do stanu gier używanych, które oferujemy klientom, dlatego nigdy nie otrzymasz od nas gry zniszczonej czy porysowanej, z której nie będzie żadnego pożytku. Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać? ;)

wymiana i kupno gier używanych

Podejście graczy do pozycji ogrywanych na konsolach jest tak różne jak wielu jest ich na całym świecie. Jedni grają dla poznania fabuły i głównej historii bohaterów, inni dla przejścia gry w 100%, zebrania wszystkich znajdziek, wykonania wszystkich misji i zdobycia wszystkich trofeów i osiągnięć. Korzystając z oferty gier używanych można wszystkie te czynności wykonywać w znacznie większej ilości tytułów i chwalić się swoimi stale rosnącymi osiągnięciami :)

Mimo, że spektrum graczy jest bardzo zróżnicowane to bardzo dużą grupę stanowią w niej gracze, którzy nie posiadają stałego źródła dochodu: uczniowie i studenci. Mając do wyboru: wydać pełną kwotę na jedną nową grę czy za te same pieniądze kupić 2-3 gry używane, doskonale wiemy co się bardziej opłaca.

Każdy z nas chyba nieraz w swoim życiu „naciął” się na grę, która rozbudzała w nas najróżniejsze emocje, tylko po to, by zawieść wszystkie oczekiwania po swojej premierze. Świadomość tego, że nie wyrzuciliśmy pieniędzy w błoto lub możliwość wymiany gry na inną to doskonała metoda na poprawę swojego nastroju i zajęcia się grą, która faktycznie będzie sprawiała nam radość.

Gry używane to także coś, co doceniają kolekcjonerzy. Polując na tytuły, których próżno szukać w dużych świecówkach, w PowerPlay znajdziecie gry, dzięki którym uzupełnicie swoją domową kolekcję, a co najlepsze, wcale nie będzie się to wiązało z koniecznością zaciągnięcia kredytu hipotecznego :)

Na koniec, wymiana i kupno gier używanych jest prosta i bezpieczna, bowiem zarówno w naszych sklepach i stoiskach stacjonarnych jak i w sklepie internetowym posiadamy gry sprawdzone i w bardzo dobrym stanie, które pozwolą wam ograć niejeden tytuł i doskonale bawić się na swojej ulubione konsoli bez nadmiernego nadwyrężania swojego budżetu.

 

A co wy sądzicie o kupowaniu gier używanych?

Komentarze do wpisu (0)

2015 © powerplay.com.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone  Mapa Strony
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium