E3 – 2017 – podsumowanie konferencji Nintendo 0

Nintendo tradycyjnie już wystąpiło jako ostatnie na targach E3, zamykając tym samym ich część konferencyjną, na którą co roku czekają gracze na całym świecie. Inaczej jednak niż w roku poprzednim, na E3 2017 Nintendo przygotowało dosyć krótkie nagranie z zapowiadanych tytułów, tzw. spotlight trwający ok. 25-30 min, po czym kontynuowało swoją prezentację na żywo w przygotowanym Treehouse Live Event, w którym wraz z deweloperami omawiane były poszczególne tytuły.

 

Pierwsza krótka zajawka filmowa pokazała urywki z takich gier jak Rocket League, ARMS, Pokken Tournament DX, FIFA18 i Splatoon 2.

Następnie przystąpiono do prezentacji pojedynczych tytułów. Pierwszym z nich okazał się być Xenoblade Chronicles 2, w którym zaprezentowano kawałek rozgrywki, walki i kilku głównych bohaterów. Gra ma ukazać się na Nintendo Switch pod koniec roku, prawdopodobnie w okresie świątecznym.

 

Po chwili przyszła pora na nową grę, której bohaterem jest Kirby. Z prezentacji wynika, że tytułowy Kirby będzie mógł po drodze rekrutować do pomocy inne postacie oraz ujawniono, że gra będzie posiadała funkcję gry multiplayer. Nie sprecyzowano jednak czy będzie to kanapowy co-op czy możliwość gry w sieci.

 

Przyszedł także czas na prezentację Pokemonów oraz zapowiedź jednego z deweloperów, który oznajmił, że jego studio pracuje nad nową grą RPG na Nintendo Switch, jednak należy liczyć się z tym, że prace nad produkcją mogą potrwać jeszcze co najmniej rok lub dłużej. Następnie zaprezentowano Pokken Tournament Delux, gdzie dwóch graczy – każdy używając jednego Joy-Cona walczyło na arenie swoimi Pokemonami.

 

Prawdziwym teaserem okazała się kolejna prezentacja, która ujawniła jedynie tytuł zmierzający na nową konsolę Nintendo i na który z pewnością czekali fani - Metroid Prime 4. Nie poznaliśmy jednak żadnych szczegółów dotyczących gry. Trzeba cierpliwie czekać.

 

Kolejna gra o prostej nazwie Yoshi zaprezentowała nowe przygody zielonego pomocnika Mario. Gra będzie przyjemną dla oka platformówką 2.5D, w której Yoshi będzie kolekcjonował jajka, monety i pokonywał różne przeszkody. Wygląda również na to, że w grze będzie mógł towarzyszyć nam drugi gracz.

 

Jesienią tego roku, na konsoli Nintendo Switch ukaże się również nowa odsłona Fire Emblem Warriors, która w zaprezentowanym trailerze pokazała różne postacie z poprzednich części oraz krótkie urywki z rozgrywki.

 

W prezentacji znalazło się również miejsce dla Zeldy oraz dwóch nowych dodatków do wydanej na Switch The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Pierwszy z nich Master Pass zasugerował, że będziemy mieli do czynienia z czymś na kształt walk na arenie i w przygotowanych lokacjach, do których nie będziemy mogli zabrać zebranego wcześniej ekwipunku. Poza nową formą rozgrywki czeka na nas również nowy ekwipunek, zbroja i maski do kolekcjonowania.

Drugi dodatek The Champions Ballad ukazał kilka znanych postaci z gry, jednak nie dowiedzieliśmy się z pokazu niczego więcej, poza tym, że dostępne będą nowe figurki Amiibo championów.

 

Pokazano również trailer nowej gry tworzonej w partnerstwie z Ubisoftem. Mario + Rabbids Kingdom Battle, jednak poza datą premiery planowaną na 29.08.17 prezentacja nie wniosła nic nowego, czego nie widzielibyśmy na konferencji Ubisoft.

 

Zaprezentowany na początku Rocket League doczekał się również oficjalnej zapowiedzi. Popularna gra dostępna już na wszystkich pozostałych platformach, ma trafić na Nintendo Switch jeszcze w tym roku i będzie zawierać ekskluzywne dodatki przygotowane dla graczy Nintendo. Rocket League będzie również wspierać cross-platformową rozgrywkę z innymi konsolami.

 

Na zakończenie Nintendo Spotlight na E3 zaprezentowano trailer z Super Mario Oodyssey. W grze Mario będzie mógł przejmować kontrolę nad innymi postaciami i przedmiotami, rzucając na nie swoją charakterystyczną czapkę. Kontrola nad Bullet Billem, żabą, rakietą, gumbą, a nawet potężnym T-rexem nie stanowi dla naszego wąsatego bohatera najmniejszego problemu. W grze przedstawiono również kilka nowych królestw oraz ciekawą mechanikę pozwalającą na zmianę z Mario w 3D na jego 8-bitowy odpowiednik. Gra ukaże się 27.10.17 na Nintendo Switch.

 

Na tym zakończyła się filmowa prezentacja przygotowana przez Nintendo i oficjalna część konferencyjna E3 2017.

Nintendo kontynuowało jednak swoje wystąpienie podczas trwającego na żywo Treehouse Event, na którym prezentowano rozszerzone gameplay'e z gier jak i przedstawiono nowe gry zmierzającą na Nintendo 3DS.

Metroid: Samus Returns ukaże się 15.09.17, a Mario & Luigi Superstar Saga + Bowser’s Minions 06.10.17.

 

Wszystko co dobre, szybko się kończy, jednak tegoroczne E3 owocowało w ogromną ilość gier, których już dziś nie możemy się doczekać, dlatego cała imprezę musimy ocenić bardzo dobrze. Teraz trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na gry, które najbardziej ujęły nas za serce.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

2015 © powerplay.com.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone  Mapa Strony
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium