Gra planszowa - 7 Cudów Świata: Pojedynek 0

7 Cudów Świata: Pojedynek to gra dla 2 graczy, która bazuje na grze planszowej 7 Cudów Świata lecz oferuje również nowe wyzwania, dopasowane do gry w dwójkę.

W grze można zwyciężyć na trzy sposoby: poprzez dominacje militarną, naukową oraz zwycięstwo cywilne.

W grze zastosowano nowy sposób dobierania kart, przed rozpoczęciem rozgrywki- układamy je według podanego wcześniej wzoru, a dobierać wolno nam tylko te, które nie są zakrywane przez inne karty. Wybierając jedną z nich, odkrywamy kolejne, co powoduje że stają się one dostępne dla przeciwnika i automatycznie podczas rozgrywki musimy się poważnie zastanowić którą z nich wybrać.

Gracze rywalizują ze sobą o karty różnych budowli, próbując w ten sposób blokować ich dostępność dla przeciwników, dobierając jednocześnie te, które dzięki nim zapewnią im najwyższe korzyści i zwycięstwo.

 

Dostępne karty w grze:

  • Czerwone karty przesuwają znacznik konfliktu w stronę przeciwnika. Kiedy dotrzesz do stolicy natychmiast wygrywasz grę. Po drodze zdobywasz żetony, które dodatkowo spowalniają przeciwnika zabierając mu zebrane monety.

  • Zielone karty naukowe, pozwalają nam na kupowanie żetonów rozwoju, dzięki którym, powiększamy przewagę nad naszym przeciwnikiem.

  • Żółte karty handlowe, dzięki nim otrzymujemy więcej monet, które są walutą w grze i która wspomaga nabywanie surowców.

  • Niebieskie karty kulturowe, zapewnią nam przewagę punktów zwycięstwa.

  • Brązowe i szare karty zapewniają dopływ niezbędnych surowców.

  • Fioletowe karty gildii można uzyskać pod koniec gry w trzeciej erze dzięki którym będziemy mogli podsumować swoje dokonania zdobywając punkty za określoną gałąź rozwoju, wieńcząc budowę swojego miasta.

karty do gry z gry planszowej 7 cudów świata

Każdy gracz rozpoczyna grę także z 4 cudami świata wyznaczonymi spośród 12 możliwych.

Wszystkie z nich posiadają odmienne umiejętności i pomagają rozwinąć się w konkretnej dziedzinie. Dzięki nim uzyskujemy również wybrane przywileje lecz możemy wybudować tylko 7 cudów w grze. Buduj więc szybko i mądrze aby zwyciężyć.

Zawartość pudełka z grą to: 66 kart Budowli, 7 kart Gildii, 12 kart Cudów, 4 znaczniki militarne, 10 żetonów postępu, 1 pion konfliktu, 31 monet, 1 notes punktacji, 1 instrukcja, 1 podsumowanie oraz plansza do gry.

gra planszowa 7 cudów świata - zawartość pudełka

Gra planszowa Siedem cudów świata: Pojedynek otrzymała liczne nagrody nagrody, pośród których można wymienić m.in.:

Golden Geek Award, jako zwycięzca w kategoriach gra dwuosobowa i gra karciana. Zajęła też trzecie miejsce w kategorii gra roku i drugie miejsce w kategorii gra strategiczna. Ponadto w 2015 roku przyznana została Nagroda Graczy w kategorii gra planszowa zdobyta w wyniku głosowania przez graczy na kanale GameTroll TV.

gra planszowa siedem cudów świata

Komentarze do wpisu (0)

2015 © powerplay.com.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone  Mapa Strony
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium