Krótka historia Pokemonów 0

W 1965 roku w Tokio na świat przyszedł Satoshi Tajiri. Chłopak znalazł sobie dość specyficzne hobby i zamiast biegać po podwórku z piłką wolał łapać owady i wystawiać je do walk między sobą. Zyskał przez to przydomek "Dr. Bug" czyli doktor robak.

Kiedy Satoshi był nastolatkiem zafascynował się grami video i dla tej nowej pasji poświęcił nawet szkołę, przez co później nie mógł znaleźć żadnej pracy.

Razem z przyjacielem Kenem Sugimorim wpadł na pomysł jak twórczo połączyć swoje zainteresowania. Tak właśnie narodziły się Pokemony.

 

Początkowo szefowie Nintendo byli sceptycznie nastawieni do pomysłu młodego, nikomu nie znanego Satoshiego, jednak postanowili zaryzykować. Co ciekawe na etapie produkcji pierwszej generacji Pokemonów Tajiri postanowił sam obsadzić się w roli głównego bohatera gry, a swojego przyjaciela Shigeru Miyamoto uczynił swoim głównym przeciwnikiem. Postać ta została nazwana Shigeru Ookido. Tak zaczęła się współpraca z Nintendo, której owocem były cztery pierwsze części gry o walczących ze sobą stworkach.

 

Pierwsze gry o Pokemonach zostały wydane na konsolę GameBoy Pocket, były to części Pokemon Green, Pokemon Red, Pokemon Blue i Pokemon Yellow.

 

Sukces pierwszej generacji sprawił, że Nintendo nie zrezygnowało z dochodowego projektu i stworzone zostały kolejne pozycje, tym razem na platformę GameBoy Color. Były to Pokemon Silver i Pokemon Gold.

 

Trzecia generacja, dostępna na konsolę GameBoy Advance to gry Pokemon Ruby i Pokemon Sapphire. W tym samym czasie i na tę samą platformę wydane zostały ponownie gry z Pokemonami pierwszej generacji.

 Pokemon XPokemon Y

 

 

 

 

 

 

 

Czwarta generacja to produkcje na Nintedno DS Pokemon Diamond, Pokemon Pearl i Pokemon Platinum.

Generacja piąta to Pokemon Black i Pokemon White, a po nich Pokemon Black 2 i Pokemon White 2.

Obecnie mamy szóstą już generację Pokemonów na konsolę Nintendo 3DS i są to gry Pokemon X i Pokemon Y. Posiadacze najnowszej przenośnej konsoli od wielkiego "N" mogą również cieszyć się zabawą w zremasterowane gry z generacji trzeciej czyli Pokemon Alpha Sapphire, Pokemon Omega Ruby, Pokemon Moon i Pokemon Sun.

 Pokemon MoonPokemon SunPokemon Alpha Sapphire

Seria przez lata nie traci na popularności, poza grami istnieją również mangi i anime o Satoshim (w wersji angielskiej zwanym Ashem Ketchumem), a absolutną histerię na Pokemony wywołała smartphonowa gra Pokemon Go.

Komentarze do wpisu (0)

2015 © powerplay.com.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone  Mapa Strony
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium