Najlepsze gry na początek przygody z Nintendo 3DS 0

Dzisiaj pokrótce opiszemy, którymi według nas grami najlepiej zainteresować się na początku swojej przygody z konsolą nintendo 3DS.

Pierwszym oczywistym wyborem są Pokemony, marka ma już w tym roku 20 lat, o fenomenie tej serii nie ma potrzeby opowiadać, szczególnie, że ostatnio Pokemony weszły na nową platformę, którą są smartfony, w postaci Pokemon GO (krótką historię Pokemonów znajdziesz TUTAJ). Do rzeczy jednak, gdyż interesuje nas konsola 3DS. Na tą przenośną generację konsol zostały wydane póki co 4 gry z serii Pokemon, a 2 będą miały premierę niebawem, bo już 18 listopada. W serii pokazały się części Alpha Sapphire oraz Omega Ruby, jak i Pokemon X oraz Y.

Alpha i Omega są bliźniaczymi częściami, różniącymi się jedynie paroma szczegółami jakimi są napotykane Pokemony, drużyna "tych złych", biorące swoje nazwy bezpośrednio z tytułu gry, jak i legendarny pokemon, którego możemy złapać. Sytuacja ma się podobnie w przypadku części X i Y, Pokemon Sun i Pokemon Moon w tym względzie również nie będzie odstawać od pozostałych serii.

Pokemony na 3DS

 

Kolejną świetną marką jest Mario, jak w przypadku serii powyżej, wąsatego hydraulika raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, ale skupimy się na grze Super Mario 3D Land. Gra pojawiła się na konsoli 3DS w listopadzie 2011 roku i na wstępie podbiła serca graczy, a to za sprawą przeniesienia całej rozgrywki w 3D. Mamy tu standardowe power'upy jak kwiatek, który pozwala nam strzelać ognistymi kulami, tanuki czyli forma szopa, która umożliwia uderzanie przeciwników ogonem jak i chwilową lewitacje. Nowością w serii jest forma kota, która pozwala nam wspinać się do niedostępnych wcześniej miejsc, z czego zresztą gra często korzysta.

Mario 3D Land

 

Ostatnią grą, acz wcale nie gorszą, którą dziś omówimy jest Professor Layton, seria może nie tak dobrze znana, szczególnie w Polsce, ale zapewniamy, że równie ciekawa. Słów kilka o co w tym wszystkim chodzi. Otóż Professor Layton jest geniuszem na miarę Sherlocka Holmes'a i tak samo jak on zajmuje się rozwiązywaniem tajemniczych zagadek, o co zresztą przeważnie proszą go pozostali bohaterowie występujący w grach. Gra jest przygodówką z silnie nakreślonymi elementami logicznymi, w większości przypadków aby kontynuować rozgrywkę będziemy musieli stawić czoła różnorakim zagadkom. Na konsolę 3DS wyszły 2 części tej świetnej serii, a mianowicie Azran Legacy i Miracle Mask, co nie przeszkadza w graniu w części wydane na DS, gdyż 3DS posiada wsteczną kompatybilność.

Professor Layton

Na przenośną konsole Nintendo wyszło mnóstwo świetnych tytułów, aczkolwiek z tymi trzema seriami na pewno warto się zaznajomić zwłaszcza kiedy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z przenośną konsolą od wielkiego N. Są one warte każdej wydanej na nie złotówki.

Komentarze do wpisu (0)

2015 © powerplay.com.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone  Mapa Strony
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium