PS4 Neo i Xbox Scorpio 0

Choć w tym roku minie 3 lata od premiery PLAYSTATION 4 i XBOX ONE, na horyzoncie pojawiły się nowe urządzenia, którymi uraczyć chcą nas SONY i MICROSOFT. Powód jest dość prosty – gracze narzekają na różne ograniczenia obecnych platform, a sami producenci głośno mówią, iż dzisiejsze konsole są zdecydowanie nie gotowe na rewolucje w branży jaką ma być VR. Co nowego czeka nas w najbliższy miesiącach?

 

PS4 NEO – nowa konsola SONY ma na rynku zadebiutować jeszcze w tym roku, więc to ją jako pierwszą biorzemy na warsztat. Oficjalnie za dużo jeszcze nie wiemy, ale wszystko wskazuje na to że nowy model otrzyma ponad dwa razy mocniejszy układ graficzny aniżeli jego starszy brat, co powinno przełożyć się na ok. 4.14 TFLOPa mocy obliczeniowej. Co to oznacza w praktyce? Jeśli producenci gier się przyłożą, powinniśmy w standardzie otrzymać rozdzielczość 1080p i 60 klatek na sekundę przy bardzo wysokich detalach, odpowiadającym tym z gier wydanych na PC. Japończycy nie wykluczają również gier działających w 4K, natomiast w tej chwili to VR jest tym, na co chcą postawić szefowie SONY, a PS4 NEO powinno poradzić sobie z tym zadaniem bardzo dobrze.

 

Cena jak i wygląd konsoli nie jest znany, aczkolwiek te kwestie powinny rozjaśnić się już w tym miesiącu. Ostatnie plotki sugerują, że za sprzęt zapłacimy ok. 1800zł. Prócz większej mocy, sprzęt powinien otrzymać ulepszoną wersje DUALSHOCK 4, a całość ma być w 100% kompatybilna z standardowym PS4. SONY mówi dość jasno, że „NEO” to nie nowa generacja, a uzupełnienie już istniejącej. Czy tak faktycznie będzie, czas pokaże.

 

XBOX SCORPIO – Nieco bardziej wylewny w temacie jest MICROSOFT. O ile „NEO” to ciągle sfera plotek, tak XBOX SCORPIO powstaje już zupełnie oficjalnie, premierę będzie miało pod koniec 2017 i podczas E3 pochwalono się wstępnymi informacji na temat tejże platformy. Przede wszystkim trzeba wspomnieć o mocy, bo amerykanie zdecydowanie nie chcą popełniać błędu, który uczynili przy XBOX ONE. Microsoft twierdzi, że „SCORPIO” odda producentom do dyspozycji aż 6 TFLOPów, czyli blisko 45% więcej aniżeli to, czym ma się legitymizować PS4 NEO. Konsola według giganta z Redmond powinna bez problemu radzić sobie z rozdzielczością 4K i to nawet w najbardziej wymagających grach. Włodarze amerykańskiej firmy zarzekają się przy tym, że nie opuszczą posiadaczy obecnej konsoli XBOX ONE, tak więc nie powinniśmy się martwić zarówno o gry, jak i aktualizacje sprzętu, a jedyna istotna różnica objawi się nam w jakości wyświetlanego obrazu. Cena urządzenia na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze znana.

Komentarze do wpisu (0)

2015 © powerplay.com.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone  Mapa Strony
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium