Podsumowanie Nintendo Direct 2016 0

Przyznamy szczerze, od dłuższego czasu czekaliśmy na dokładniejsze informację dotyczące nowej konsoli Nintendo NX. Mieliśmy nadzieję, że wrześniowy Direct uchyli rąbka tajemnicy, jednak nieco się przeliczyliśmy. Nowy Direct skupiony był praktycznie tylko na 3DSie, zapowiedziano kilka zupełnie nowych tytułów oraz całą masę trailerów nadchodzących premier.


Z nadchodzących premier warto wspomnieć o:

  • Pokemony Sun/Moon (23.11.2016).
  • Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice (08.09.2016).
  • Dragon Quest VII (16.09.2016).
  • Sonic Fire and Ice (30.09.2016).
  • Mario Party Star Rush (04.11.2016).
  • Disney Magical World 2 (14.10.2016).
  • Dodatki do Animal Crossing (02.11.2016) i Hyrule Warriors.
  • Nowe Amiibo w tym świeżutkie z serii Legend of Zelda (02.11.2016).
  • Mniejsze tytułów jak Tank Troopers (2017) i Picross 3D Round 2 (02.12.2016).
  • Pojawią się też nowe modele 2DSów z pokemonami oraz specjalny model New 3DS XL z grafiką gwiazd.


Niemniej jednak zaprezentowano również kilka „nowych” gier, w tym porty przeniesione z WiiU.


Super Mario Maker 3DS

 

Super Mario Maker na 3DS, który sprawdzi się na konsoli przenośnej po prostu świetnie. Tworzenie poziomów będzie równie wygodne. Szkoda tylko, że dzielenie się poziomami będzie się odbywało tylko lokalnie, nie mniej jednak jest na co czekać (02.12.2016).

 

 

 


Yokai Watch 2 hit z Japonii wydany już dwa lata temu w końcu doczeka się premiery w krajach zachodnich. Na to wygląda, że sukces części pierwszej w końcu zachęcił Nintendo do przeportowania tej gry do nas i bardzo dobrze. Podobnie jak w poprzedniej części towarzyszyć nam będzie duch z japońskiego folkloru, ale tym razem historia gry będzie odbywać się w przeszłości. Gra ostanie wydana w dwóch edycjach podobnie jak seria Inazuma Eleven czy Pokemony.


Yoshi's Woolly World

Kolejna perełką jest Yoshi's Woolly World z przesłodkim pieskiem Poochy. Co prawda gra na 3DSie nie wygląda tak dobrze jak na jego odpowiednik wydany na WiiU. Nie zmienia to faktu, że każdy fan platformówek powinien zainteresować się nowym Yoshim (03.02.2017).

 

 

 

Mario Sports Superstar

 

Mario Sports Superstars to gra która najbardziej z całego zestawienia nas zainteresowała. Tworzona ze współpracą Camelot i Bandai Namco, wygląda obłędnie przyjemnie. Golf, piłka nożna, tennis, jazda konna i baseball w jednej paczce, czekamy z niecierpliwością (2017).

 

 


Ostatnią grą zaprezentowaną był Pikmin. W przeciwieństwie do części wydawanych na duże konsolę tutaj mamy sidescrollową gra ala' 2D. Ze wszystkich gier ta jednak wzbudziła w nas najmniejsze emocje. Mimo wszystko nadal będzie zawiera w sobie elementy strategiczne, zmienia się tylko perspektywa poruszania. Czy warto czekać? to jeszcze zobaczymy. (2017).

Tak zakończył się nowy Nintendo Direct. Miło, że konsola 3DS nie zostaje w tyle i w przeciwieństwie do przenośnej konsoli Sony wciąż jest wspierana świetnymi tytułami. Mimo swoich lat wciąż jest na co czekać, choć zabrakło informacji o NX'ie czy choćby WiiU. Nie można mieć jednak wszystkiego zobaczymy co zaprezentują w następnym Directcie.

Komentarze do wpisu (0)

2015 © powerplay.com.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone  Mapa Strony
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium