Powrót Crasha 1

Był rok 1996, młode studio developerskie Naughty Dog wydało grę która stała się trampoliną do ich wielkiego sukcesu i do dziś jest jednym z legendarnych tytułów na starego "szaraka" czyli pierwsze Playstation. Ta gra to oczywiście "Crash Bandicoot" – platformówka o uroczym, humaidalnym jamraju pasiastym w roli tytułowej.

Pomysł na grę opierał się na walce Crasha i jego siostry Coco ze złym Dr. Neo Cortexem. Cortex zamierza opanować świat, używając do tego zmutowanym zwierząt. Para głównych bohaterów i dobry duszek-maska Aku-Aku pokonując przeszkody na swojej drodzę walczą żeby uratować świat.

Produkcja z miejsca podbiła serca graczy, o czym świadczą liczby – 6,8 mln sprzedanych kopii.
Ostatecznie wyszło 8 części przygód Crasha, ostatnią był "Crash Mind Over Mutants" z 2008 roku na PS2 i PSP (poza konsolami z rodziny Playstation można było w nią zagrać również na Xboxie 360, Wii i Nintendo DS).

Fani serii po wydaniu Playstation 3 z utęsknieniem czekali na kolejną odsłonę przygód sympatycznego jamraja. Niestety, ku ich rozpaczy, projekt został odsunięty na boczny tor i wydawało się, że zupełnie zapomniany. Dopiero w 2016 roku podczas targów E3 Sony ogłosiło że Crash nie umarł i na Playstation 4 znów będziemy mogli cieszyć się jego klasycznymi przygodami. "Crash Bandicoot N. Sane Trilogy" to kompilacja zremasterowanych trzech pierwszych części opowieści o sympatycznym zwierzaku. Premiera już 30 czerwca – czyli idealne rozpoczęcie wakacji. Ci troche młodsi gracze będą mieli okazję żeby po odebraniu świadectw zasłużenie zasiąść przed konsolą i odreagować szkolne stresy. Ci trochę starsi znów przypomną sobie jak to było kiedy na swoim pierwszym szaraku walczyli z doktorem Cartexem. Też się niecierpliwicie tak jak my? :)

Komentarze do wpisu (1)

22 czerwca 2017

Gra to zapisek z mojego dzieciństwa, nie można było się od niej oderwać. Coś naprawdę wspaniałego!

2015 © powerplay.com.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone  Mapa Strony
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium