Tokyo Games Show 2016 - Podsumowanie imprezy 0

Tokyo Games Show - Największą imprezę branżową w Japonii odwiedziło w tym roku ponad 270 tysięcy osób. Computer Entertainment Supplier's Association wydało komunikat prasowy, zliczający ilość odwiedzających każdego dnia. Popularność TGS 2016 znacząco wzrosła na przestrzeni 2 ostatnich lat. Pod koniec wydarzenia już zapowiedziano kolejną edycję, która ma się odbyć między 21 a 24 września przyszłego roku. Japońskie targi odbywają się niezmiennie w miasteczku Chiba w hali Makuhari Messe - gdyby ktoś zechciał się wybrać.

tokyo games show

Dla wszystkich fanów gier z kraju kwitnącej wiśni - jest na co czekać. Wydarzenie owocowało w zapowiedzi takich tytułów jak Tales Of Berseria który ukarze się w 2017 roku. Final Fantasy XV również znalazło się w rozpisce. Faworytem zapowiadanych produkcji była Persona 5, istny "Must Have" dla fanów serii i uniwersum. Swoje 5 minut miały również, między innymi, takie tytuły jak Kingdom Hearts 2.8, Nioh czy Valkyria: Azure Revolution. Zaprezentowano wiele tytułów dedykowanym goglom wirtualnej rzeczywistości - głównie na Playstation VR.

Targi odwiedził sam Palmer Luckey założyciel firmy Oculus VR oraz twórca gogli Oculus Rift. Palmer miał okazję zagrać w konkurencyjny tytuł studia Bandai Namco pod tytułem Escape Ward Omega. Jego reakcja szybko stała się hitem targów, a sam Luckeypowiedział, że była to najstraszniejsza rzecz jaką w życiu widział. Może więc cała technologia VR jednak w jakiś sposób zrewolucjonizuje rynek i nie będzie jedynie chwilowym trendem?

tokyo games show 2016

Sami widzicie, na targach nie dało się nudzić. Zawodzi trochę fakt braku konferencji wielkiego N. Co może być spowodowane skupieniem się firmy na wydaniu swojego nowego sprzętu. Można też trochę ponarzekać na brak "bomby" między zapowiedziami. Większość informacji tyczyła się już wszystkim dobrze znanych i prędzej zapowiedzianych tytułów - Co generalnie jest bolączką wszystkich tegorocznych targów gier.

Komentarze do wpisu (0)

2015 © powerplay.com.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone  Mapa Strony
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium