Prezentowana okładka jest przykładowa i niekoniecznie odzwierciedla stan faktyczny produktu, który jest finalnie wysyłany. Wersja językowa gry jest kwestią gwarantowaną przez nas, natomiast okładka zależy od dostawy, którą obecnie mamy w magazynie.

Moss VR ANG PS4 używana

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godziny

Towar dostępny w sklepach

ilość szt.
Cena: 79,99 zł 79.99

Opis produktu

Moss to zręcznościowa gra 3D zaprojektowana pod kątem zestawu rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Gracz wciela się w pomocnika sympatycznej myszki o imieniu Quill, która wyrusza w niebezpieczną podróż pełną zagadek i groźnych przeciwników. Moss czerpie garściami z klasycznych platformówek 3D kładących nacisk na eksplorację, pokonywanie przeszkód środowiskowych, rozwiązywanie łamigłówek oraz zręcznościową walkę z przeciwnikami. Gra przywodzi na myśl takie produkcje jak The Legend of Zelda czy ICO. Całość zrealizowana została w technologii VR i odznacza się kolorową, klimatyczną oprawą wizualną. Za produkcję odpowiada młoda firma Polyarc złożona głównie z byłych pracowników studia Bungie. Moss jest tytułem ekskluzywnym dla platformy Sony.Bohaterką gry jest sympatyczna myszka imieniem Quill, której marzenia wykraczają poza granice jej bezpiecznego schronienia. Wędrując po lesie, Quill natyka się na tajemniczy kamień i niechcący budzi do życia tkwiącą w nim pradawną magię i zło, które na nowo szykuje się do podboju świata. To wydarzenie uruchamia łańcuch nieszczęśliwych wydarzeń. Okazuje się, że życiu wujka naszej bohaterki grozi wielkie niebezpieczeństwo. Quill nie ma wyboru – by go uratować, musi wyruszyć w podróż pełną przeciwności losu i wrogich stworzeń.

W czasie rozgrywki w Moss przejmujemy bezpośrednią kontrolę nad samą Quill, biegając nią, skacząc, wdrapując się na ściany i walcząc. Akcję cały czas obserwujemy z oczu towarzyszącego myszce opiekuna (perspektywa TPP), który pomaga jej w pokonywaniu rozmaitych przeszkód terenowych lub leczy z poniesionych obrażeń. Warto dodać, że nie ma tu możliwości swobodnego przemieszczania się kamery – jest ona zawieszona w konkretnym miejscu, a gracz może jedynie rozglądać się na boki. Na mechanikę rozgrywki składają się na trzy główne elementy: platformowe pokonywanie przeszkód środowiskowych, rozwiązywanie zagadek logicznych oraz zręcznościowa walka. Niejednokrotnie trzeba wejść w interakcję z otoczeniem: przesuwać rozmaite przedmioty czy uruchamiać dźwignie. Służy do tego kontroler PlayStation 4, który w świecie gry reprezentowany jest przez niebieską bańkę – w ten sposób oddziałujemy na świat jako tajemniczy opiekun protagonistki, przemieszczając obiekty o wiele za duże dla samej myszy (konsola rozpoznaje ruch pada w przestrzeni, korzystając z tzw. funkcji śledzenia). Chcąc z kolei pokierować myszą, wykorzystujemy lewy drążek DualShocka.

Moss pozwala wyłącznie na rozgrywkę w trybie single player.

Moss oferuje uproszczoną, kolorową i klimatyczną grafikę pasującą do podejmowanej tematyki. Styl gry oscyluje gdzieś między kreskówką a realizmem. Przestrzeń, mechanizmy otoczenia i poruszanie się postaci są w całości zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu możliwości PlayStation VR.

Opinie o produkcie (0)

2015 © powerplay.com.pl - Wszelkie Prawa Zastrzeżone  Mapa Strony
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium